0%

YER SOFRASI

Yer Sofrası

ys1Yer Sofrası markası Çebi Gıda ve Dış Ticaret Sanayii Ltd.Şti. nin tescilli  ve kalite belgeli markasıdır. Yer Sofrası markası altında ürettiğimiz tüm ürünler tarladan paketlemeye kadar en son teknoloji tarım teknikleri ve makinalar ile üretilmektedir. Türkiye’nin  en kaliteli çeltiklerinin yetiştirildiği Çorum ilinin Osmancık ilçesindeki 2000 m² kapalı alan ve 1000 m²’lik açık alanı ile toplamda 3000 m²’lik üretim tesislerimizde ürettiğimiz ürünlerimiz tam steril 1000 m²’lik depolarımızda muhafaza edilmektedir.

Pirinci Nasıl Üretiyoruz?

urtm1Pirinç yetiştirilirken m2² başına atılacak tohum miktarı 500-600 adettir. Tohumlar 2 gün önce su içine konulup ön çimlendirme yapılır. Ön çimlendirme esnasında çeltik yanıklık hastalığı ile mücadele amacıyla fungusitlerden birisiyle ilaçlama yapılmalıdır. Beyaz uç bitki paraziti mücadele için ön çimlendirmeden önce tohumlar 55 – 60C sıcak suda 10 dakika tutulması tavsiye edilmektedir.

Toprağın işlenmesi, toprağın inceltilmesi, su gönderilecek kanalların lazerle aynı seviyeye getirilmesi, kanallara su gönderilmesi ve su dolu kanallara tohum ekimi,  ekilen tohumun çimlenmesi (yeşillenmesi), çeltiğin başak çıkarması 75 ile 90 günlük dönem, toplama aşaması 120 günlük dönemdir.

Pirincin Sağlıklı Beslenmedeki Yeri

cltk11Pirinç, dünya nüfusunun üçte ikisinin tükettiği vazgeçilmez bir gıda maddesidir. Sodyum ve
yağ içermeyen pirinç, böbreklerinden, kalp yetersizliğinden ve ödemden rahatsızlık duyanlar için eşsiz bir gıdadır.100 gram pirinç 360 kalori vermekte, açlık hissini gidermektedir. Sıvıyı içine çeken bir gıda olduğundan dokulara yerleşmiş tuzu bünyesinde bulundurup, dolaşım sisteminin, kalbin ve böbreklerin yükünü hafifletmektedir. Pişerken sıvıyı içine çeken pirinç, dokulara yerleşmiş tuzu da beraberinde tuttuğundan vücudu toksinlerden arındırmaktadır.

pattern
http://cebigida.com/wp-content/themes/yunik-1810/
http://cebigida.com/
#d63b33
style1
default
Loading posts...
#333333
on
none
loading
#333333
Sort Gallery
http://cebigida.com/wp-content/themes/yunik-1810
on
yes
yes
off
on
off
on